Zobacz jak zrobić brzuch w miesiąc

Nierzadko można usłyszeć pytania związane z jak najszybszym i najlepszym wyćwiczeniem mięśni brzucha, zarówno mięśni skośnych jak i mięśnia prostego brzucha, doprowadzając tym samym do zrobienia sześciopaka.  Warto jednak zdać sobie sprawę, iż sprawa nie jest tak prosta, że można ją w zasadzie ubrać w kilka frazesów typu „zrób tysiąc brzuszków”. Niestety tak jak już to w życiu bywa trzeba całą kwestię związaną z mięśniami brzucha rozłożyć sobie na kilka podpunktów, czyli:

  • Rozbudowa mięśnia prostego
  • Rozbudowa skośnych mięśni brzucha
  • Spalenie tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha

Jak rozwinąć mięsień prosty brzucha?

To własnie mięsień prosty brzucha jest odpowiedzialny za sześciopak, którego tak naprawdę wszyscy pragną. W jaki jednak sposób doprowadzić do hipertrofii mięśni brzucha? Trzeba pamiętać, że bez rozrostu mięśni brzucha nie będą one uwydatnione, a tym samym nie dostrzeżecie kostek na brzuchu. Przede wszystkim musicie skupić się na odpowiedniej diecie, dzięki czemu będziecie w stanie budować masę mięśniowa. Kwestię diety już opisywałem wcześniej, dlatego zachęcam do zapoznania się z poprzednim wpisem. Następną kluczową sprawą jest wybranie odpowiednich ćwiczeń na mięśnie brzucha. Tutaj zaczyna pojawiać się pewien problem, ponieważ większość osób zostaje przy brzuszkach, gdy tak naprawdę jest masa lepszych ćwiczeń, które pozwolą rozbudować mięsień prosty brzucha. Osobiście polecić mogę dwa ćwiczenia, który angażuje mięsień prosty brzucha:

  • Skłony tułowia w klęku na wyciągu „Allahy”
  • Spięcia brzucha z uniesieniem bioder

Jak zrobić skośne mięśnie brzucha?

Rozbudowa skośnych mięśni brzucha jest bardzo zbliżona do rozbudowy mięśnia prostego brzucha. W obu przypadkach przede wszystkim trzeba pamiętać o odpowiedniej diecie, gdyż to ona jest tutaj kwestią podstawową. Warto też nadmienić, iż sporo osób unika rozbudowy tych mięśni, chociaż ja osobiście uważam, że naprawdę warto jest ćwiczyć mięśnie skośne brzucha, ze względu na to, że dzięki nim sylwetka będzie lepiej się prezentować oraz z kwestii zdrowotnych, ponieważ są to mięśnie, które wchodzą w skład gorsetu mięśniowego, dzięki któremu stabilizujemy swoją postawę. Ja osobiście jestem w stanie polecić dwa ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha:

  • Skręty tułowia z obciążeniem (w różnych wariantach)
  • Unoszenie nóg w zwisie, pod skosem

Czy można zbudować mięśnie brzucha w miesiąc?

Jeżeli zastanawiacie się nad tym jak zrobić brzuch w miesiąc to musice zdać sobie sprawę z tego, że nie jest to rzecz tak prosta jak wielu się mogłoby wydawać. Prawda jest niestety bolesna i prawdziwa rozbudowa mięśni to proces długotrwały, który nie zajmuje miesiąca. Wszystko oczywiście będzie zależne od danego stanu, w którym się znajdujecie. Jeżeli dopiero zaczynacie trenować i nie mieliście wcześniej kontaktu z treningiem siłowym to zajmie Wam to znacznie więcej czasu niżeli osobom, które już pewien staż mają, jednak podczas swojego stażu zwyczajnie ten brzuch zaniedbały. Tak samo osoba szczupła szybciej uwydatni ten sześciopak, niżeli osoba, która cierpi na otyłość. Myśląc nad tym jak zrobić brzuch w miesiąc, trzeba sobie szczerze odpowiedzieć, że w większości przypadków zajmie to więcej czasu. Nie powinniście się jednak załamywać, tylko skupić na odpowiednich ćwiczeniach i diecie, która wpierw pozwoli Wam zbudować masę mięśniową, a potem na takiej, dzięki której będziecie mogli zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej.